Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Meža dienas 2021

Latvijas sabiedrība Meža dienās 2021 tiek aicināta pievērst uzmanību parku, aleju, koku rindu, dendroloģisko stādījumu stāvoklim un palīdzēt risināt labiekārtošanu, kā arī ar meža apsaimniekošanu saistītajiem jautājumiem. Šī gada moto: “Veidosim daudzveidīgu Latviju un tīkamu tās ainavu!”.
Šogad Cēsu novada Jaunpiebalgas apvienības pārvalde iesniedza pieteikumu šim projektam, kā rezultātā turpinās darbs pie Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skolas parka un āra vides labiekārtošanas.
Projekta ietvaros 2021.gada 29.septembrī Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skolas parkā norisinājās lekcija “Es vēlos skaistu vidi”, kuru vadīja AS “Latvijas valsts meži” mežu apsaimniekošanas plānošanas vadītājs Vilmārs Katkovskis, kas pastāstīja par parkveida meža saglabāšanu, tā apsaimniekošanu, kopšanu, ainavas veidošanu, koku izvēli – to nozīmi teritorijā, dabas saudzēšanu. Interesentiem bija iespēja lekcijas laikā piedalīties dažādās izglītojošās aktivitātēs - koku vecuma noteikšanā, kā izrādās parka priežu vecums ir apmēram 120-130 gadi, kā arī varēja noteikt to garumu.
Meža dienu 2021 ietvaros Jaunpiebalgas mūzikas un mākslas skola parkveida teritorijā tiks ierīkota atpūtas zona pie jau izkoptā dīķa esošajā pļaviņā, ierīkojot ugunskura vietu ar koka soliem, laipiņu un veidoti apstādījumi.